Haber

20 günde 300 bin takipçi kaybeden Muharrem İnce’nin hesabına bot takipçi yüklediği ortaya çıktı.

Gençlerden çok destek aldığını ve sosyal medyayı aktif olarak kullandığını söyleyen Ülke Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı adayı Muharrem İnce, ‘bot hesabı’ ile bir kez daha gündeme geldi. Son 20 günde 300 bin civarında takipçi kaybeden Muharrem İnce’nin Twitter hesabına bot takipçi yüklediği ortaya çıktı.

ŞU ANDA 7 MİLYONDAN FAZLA TAKİPÇİ

Muharrem İnce’nin bu konuya nasıl yanıt vereceği merak konusu oldu. İnce’nin şu anki takipçi sayısının 7.005.377 olduğu görüldü.

ETİKET ÇALIŞMASINA KATILAN BPT HESAPLARI

Öte yandan geçtiğimiz ay Muharrem İnce hakkında “bot hesap” iddiaları gündeme gelmişti. Twitter’da gündem olan etiketlerin geçersiz hesaplar tarafından yapılıp yapılmadığını tespit eden Fake Trend Alert isimli Twitter hesabı farklı bir gerçeği ortaya çıkardı. Fake Tren Alert, “Muharrem İnceye aşığız” başlıklı tag çalışmasında çok sayıda “bot hesap” olduğunu belirledi.

“SEVGİLİ ELON, BOT HESAPLARINI SİLEBİLİR MİSİN?”

Sosyal medyadaki görünürlüğü nedeniyle “Bir otobüs, bir telefon. Hepsi bu kadar” diyen Muharrem İnce, Twitter’ın sahibi Elon Musk’a dikkat çekici bir davette bulundu. İnce, “Sevgili Elon, rakiplerim Twitter’da beni takip eden ve destekleyen gençleri ‘bot’ hesapları olarak suçluyor. Gerçek nedir açıklar mısınız? Varsa tüm aday hesaplardan bot hesapları siler misiniz? Teşekkürler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu