Haber

ABD’deki savcılar Trump’ın servetini 3,6 milyar dolar abarttığını iddia etti

ABD’deki savcılar ayrıca eski Başkan Donald Trump’ın bir yıllık kişisel servetini olması gerekenden yaklaşık 3,6 milyar dolar daha fazla açıkladığını da iddia etti.

The Wall Street Journal’ın (WSJ) haberine göre, New York Başsavcısı Letitia James, soruşturma kapsamında mahkemeye sunduğu belgede Trump’ı, Trump’ın yıllık net servetini ofisinin tahmin ettiğinden milyarlarca dolar daha fazla artırmakla suçladı. Trump’a, çocuklara ve Trump Örgütü’ne karşı 250 milyon dolarlık dava açıldı. .

James daha önce Trump’ın kişisel servetinin olması gerekenden 2,2 milyar dolar daha fazla olduğunu iddia etmiş, konuyla ilgili muhasebe uzmanları ve değerleme uzmanlarının görüşlerini aldıktan sonra Trump’ın servetini yaklaşık 3,6 milyar dolar olarak açıkladığını mahkemeye iddia etmişti.

Trump’ın avukatları, savunmalarında, belgelerin Trump’ın net servetinin ofisinin iddia ettiğinden milyarlarca dolar daha fazla olduğunu kanıtladığını ileri sürerek Başsavcı’nın tahminlerine karşı çıktı.

Avukatlar savunmada, “Başkan Trump, dünyanın en tanınmış ve güçlü markalarından birinin desteklediği milyarlarca dolarlık küresel bir şirket imparatorluğu kurdu.” dedi. ifadesini verdi.

New York Başsavcısı Letitia James, Trump’a, bazı çocuklarına ve Trump Örgütü’ne karşı 250 milyon dolarlık dava açtı.

korgun-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu