Haber

ABD’den Türkiye ve Suriye’deki depremlerden etkilenen mültecilere 50 milyon dolara kadar yardım

YENİ ABD Lideri Joe Biden, Türkiye ve Suriye’deki depremlerden etkilenen mültecilerin ihtiyaçlarını karşılamak için 50 milyon dolara varan yardım desteğini açıkladı.

Biden, yayımladığı bir başkanlık genelgesiyle Dışişleri Bakanı Antony Blinken’e Türkiye ve Suriye’deki depremlerden etkilenen mültecilerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için 50 milyon dolar yardım sağlama yetkisi verdi.

Şubat 2023’te, Türkiye ve Suriye’deki depremlerden kaynaklanan beklenmedik acil mülteci ve göç ihtiyaçlarını karşılamak için Biden, Göçmenlik ve Mülteci Yardım Yasası kapsamında ABD Mülteci ve Göç Acil Yardım Fonu’ndan (ERMA) 50 milyon dolara kadar yardım yapacağını duyurdu. (MRAA)’nın vatandaşa verilebileceğinin menfaatleri açısından değerli olduğuna dikkat çekti.

Biden, yardımın, yerleşim toplulukları da dahil olmak üzere sarsıntılardan etkilenen mültecilere ve yerinden edilmiş kişilere yardım sağlamak için uluslararası kuruluşlara ve sivil toplum kuruluşlarına yapılan katkıları ve Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Mülteciler ve Göç Ofisine idari masrafların ödenmesini içerdiğini söyledi.

hekimhan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu