Haber

Antalya’da ikamet eden Ruslar sokak ve sokaklarda çöp topladı.

Antalya’da ikamet eden Ruslar sokak ve sokaklarda çöp topladı.

Rusların duyarlı davranışlarına kayıtsız kalmayan öğrenciler, Ruslarla birlikte temizlik yaptı.

ANTALYA – Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde ikamet eden bir grup Rus vatandaşı sokaklarda çöp topladı. Rusların duyarlı davranışlarına kayıtsız kalmayan öğrenciler, Ruslarla birlikte sokak ve sokakları temizledi.

Rusya-Ukrayna savaşının ardından Gazipaşa’ya yerleşen bir grup Rus vatandaşı, Pazarcı Mahallesi’nde çöp topladı. Dün sabah saatlerinde Uğur Mumcu Sokak’ta bir sokağa gelen Rus vatandaşlar, ilçeye 5 ay önce yerleşen Rus kadının girişimiyle sokak ve sokaklarda temizlik çalışması başlattı. Ellerine aldıkları çöp torbalarıyla yola, kaldırıma ve yola atılan çöpleri toplayan Ruslar, yaptıklarıyla ilçe halkına örnek oldu.

Hafta sonu öğrenimi için okullarına gelen Pazarcı Mahallesi’ndeki Ahmet Tuncer İlk ve Ortaokulunda okuyan öğrenciler, Rusların hassas davranışlarına kayıtsız kalmadı. Rusların sokakta çöp topladığını fark eden öğrenciler, okul müdürü Ergin Oktay ile birlikte Rusların faaliyetlerine katıldı ve çöpleri hep birlikte topladı. Örnek bir etkinliğe imza atan Rus vatandaşları ve öğrenciler, yaklaşık bir saatte çöp poşetlerini topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu