Haber

Ataman, CHP’li Özel’i yargıya taşıdı

Trabzon Büyükşehir Belediye Lider Vekili Atilla Ataman, CHP Küme Lider Vekili Özgür Özel’in Trabzon’a provokasyon için geldiğini belirterek “Özgür Özel, bundan böyle benim muhatabım değildir. Açıklamalarını Trabzon’daki basın toplantısından önce yargıya taşıdık” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Lider Vekili Atilla Ataman, CHP Küme Lider Vekili Özgür Özel’in TBMM yaptığı basın toplantısında, şahsının ve eşinin siyasi nüfuzunu kullanarak Gümüşhane Kürtün ilçesinin üç köyünü mahalle olarak Trabzon Büyükşehir sınırlarına aldırdığı iddialarına geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısıyla cevap vermişti. Özgür Özel dün Trabzon’a gelerek mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Ataman, CHP’li Özgür Özel’in ortaya attığı hudut değişikliği savları ile ilgili hakikat söyleyip, savlarının ardında durmasını beklediklerini söz ederek “Özgür Özel’in Trabzon’a geliş maksadını merak ediyorduk ama gördük ki maksat ne ülke, ne Trabzon ne de Gümüşhane değil; hedef bizim üzerimizden partimize, Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza hakaret etmekmiş. Geliş hedefin belirli ki; provokasyon. Trabzon’a bu amaçla geldiği çok net. Biz ise hazır gelmişken ortaya attığı sınır değişikliği iddiaları ile ilgili doğru bir şey söyleyip, iddialarının arkasında durup bir kelimesini ispat etmesini bekledik. Ancak gördük ki bu gelenekte değişen bir şey yok. İddiasını ispat etmek yerine yeni konular, yeni yeni iddialar ortaya koymayı tercih etti. Doğrusu CHP geleneği ile örtüşmüş Trabzon ekolünü hatırlayınca, merhum Faik Ahmet Barutçu’nun koltuğunda Cumhuriyet Halk Partisi Küme Lider Vekilliğinde bir yalancının ve bir müfterinin oturduğunu görünce çok üzüldüm” dedi.

Ataman, konuşmasında Özel’in bundan sonra muhatabı olmadığını ve konuya yargıya taşıdıklarını ifade ederek “Özgür Özel, bundan bu türlü benim muhatabım değildir. Açıklamalarını Trabzon’daki basın toplantısından evvel yargıya taşıdık. Orada hesaplaşacağız. Bu ve gibisi provokasyonlar artarak devam edecektir. Uyanık ol Trabzon” tabirlerini kullandı. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu