Ekonomi

Biden siyasi nüfuzunu büyük ölçüde kullanmıştır; artık olumsuz sonuçların ortaya çıkma ihtimali daha yüksektir: BCA

BCA Research analistleri, Başkan Joe Biden’ın siyasi konulardaki etkisini neredeyse tükettiğini belirledi. Şirket, bundan sonra yaşanacak herhangi bir büyük olumsuz olayın “başkanlığının başarısızlığa uğramasına yol açabileceğini” belirtiyor.

Başkan Biden, bütçe konularında parti çizgileri arasında anlaşmaya varılması ve Federal Rezerv’in hafif bir ekonomik gerilemeyi başarıyla yönetmesi gibi bazı başarılar elde etmiş olsa da, BCA, Başkan Biden’ın yönetiminin halktan gelen düşük onay nedeniyle zorluklarla karşı karşıya olduğunu bildiriyor.

BCA Research, “Biden yönetiminin bir sonraki seçimi kazanması için hafif bir tercihimiz var (%55 olasılıkla), ancak bu tahminde potansiyel bir azalma düşünüyoruz” dedi.

Analistler, artan hayat pahalılığı, uluslararası politikadaki acil durumlar ve eski Başkan Trump’a karşı açılan davalar gibi süregelen zorlukların Biden’ın kamuoyu onayını ve gelecek seçimlerdeki şansını olumsuz etkilediğine dikkat çekti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde siyasi kampanya sezonu yaz ve sonbahar aylarında hız kazanırken, seçimle ilgili risklerin ve politikaların öngörülemezliğinin ABD hisse senetleri ve şirket tahvillerinin değerlemesinde dalgalanmalara ve ek bir risk unsuruna neden olması bekleniyor.

BCA Araştırma, yatırımcıların önümüzdeki beş ay içinde seçimle ilgili belirsizlik netleşene kadar piyasa dalgalanmalarından daha az etkilenen sektörleri, daha az oynak olan varlıkları ve daha uzun süre etkili olan tahvilleri tercih etmelerini önermektedir.

Başkan Biden’ın siyasi nüfuzunu geri kazanmaya yönelik son girişimleri yetersiz kalmış gibi görünüyor ve bu da yönetimini potansiyel olumsuz olaylara karşı daha duyarlı hale getiriyor. BCA Araştırma, seçim yaklaştıkça siyasi ve ekonomik ortamın istikrarsız ve öngörülemez olmaya devam edeceği sonucuna varmıştır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla yazılmış ve çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu