Haber

Bulgaristan’da Türkiye’den gelen araçlarda kaçak altın ele geçirildi

Bulgaristan’ın Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’nda Türkiye’den ülkeye giriş yapan iki ayrı araçta kaçak altın ele geçirildi. Altının toplam değeri 2 milyon 600 bin TL olarak belirlendi.

ALTIN ​​TAKILI ZARFLAR BULUNDU

Türkiye’den Bulgaristan’a giriş yapmak isteyen farklı ülke plakalarına sahip, içinde şoför dahil 3 yolcu bulunan araçta arama yapıldı. Bulgaristan vatandaşı olan sürücü ve yolcular beyan edecek bir şey olmadığını belirtmelerine rağmen, yapılan detaylı aramada bir sırt çantası içinde ve üç yolcunun kıyafetlerinin ceplerinde içinde altın takılar bulunan zarflar bulundu. Ele geçirilen 977 gram 14 ayar altın takının toplam değerinin 90 bin 863,79 Bulgar levası (40 bin 460 euro) olduğu belirtildi.

BULUNAN SÜSLER

1 Ağustos Salı günü yine Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’nda bir olay daha yaşandı. Beyan edecek bir şeyi olmadığını anlatan LV, “Gümrük ekiplerince yapılan kontrollerde 2 çantada 14 ayar altından yapıldığı tespit edilen 1557 gram beyan edilmemiş kolye, küpe, yüzük, bilezik ve diğer ziynet eşyası bulundu.

TOPLAM DEĞER 2 MİLYON 600 TL

Türkiye’den Bulgaristan’a geçmek isteyen Bulgar plakalı araçta yapılan aramada 144 bin 875 Bulgar Levası (74 bin 78 euro) karşılığında 1 kilogram 557 gram altın ele geçirildi. Küpe, kolye ve bilezik gibi çeşitli takıların iki farklı çantaya gizlenmiş halde bulunduğu kaydedildi. Aracın Bulgar sürücüsü LV hakkında soruşturma başlatıldı. Toplam değeri 235 bin 739 leva olan 2 milyon 600 TL değerinde 2 bin 534 gram kaçak altın ele geçirildi. Haskovo Bölge Savcılığı’nın himayesinde iki ön yargılama süreci başlatıldı.

haberekinozu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu