Haber

Bursalılar devlet hastanesinden randevu alabilir mi?

Esmanur GÜLBAHAR/ Cüneyt YAMAN/ HERKES DUYSUN
BURSA (İGFA) –
Son dönemde hastalar randevu alamamaktan şikayetçi oluyor. Vatandaşlar, bazı polikliniklerden aylar sonrasına randevu alabildiğini, sağlık sorunlarının çözümü için özel hastanelere gitmek zorunda kaldıklarını ve fiyatların çok yüksek olduğunu belirtti.

Vatandaşların Herkes Duysun mikrofonuna aktardığı şikâyetler şöyle:

-“Gözlüklerim yetersiz. Göz hastalıkları kliniğinden randevu alamıyorum. İnsanlar özel hastanelere gitmeye de korkuyor. “Bunun için bir test var ama doktor ekstra bir şey istiyor, bu da daha fazla ücret anlamına geliyor.”
-“En son kulak burun boğaz bölümünü randevu almak için aradım ama randevu bulamadım. “Emekliyle özel hastaneye gitmek çok zor.”

“ÖZEL HASTANELER PARA TUZAĞI”

-“Özel hastaneler çok pahalı evet ama Acil Servisten devlet hastanesine girdiğinizde hizmet mükemmel. İstanbul gibi büyük bir metropolde randevu bulmak oldukça zordur. Özel hastaneler para tuzağıdır.”

“YAŞAM BOYUNCA GÖZLEMLENİRSENİZ VE HASTANEDE GÖZLEMLENİRSEN NE OLUR?”

-“Devlet hastanelerine kızgınız. Randevu alamıyoruz, gitmiyoruz. Özel bir hastaneye gidiyoruz ama onlar da dolu. Hayata üzülüyoruz, hastaneye üzülsek ne olur?

“DEVLET HASTANESİNDE KONTROL OLMAK İSTİYORUZ 6 AY ​​SONRA RANDEVU ALABİLİRİZ”

-“Devlet hastanelerinden rahatlıkla randevu alamıyoruz. Vatandaş perişan durumda. Özel hastaneye gitsek ücretler çok yüksek, asgari ücretle çalışan bir insanın bunu karşılayabilmesi asla mümkün değil. Devlet hastanelerine gittiğimizde check-up yaptırmamız 6 ayı buluyor. Bir sürü hastalığım vardı ve beklemek zorunda kaldım. En sonunda hastalığı kaldıracak durumda olmadığım için tekrar özel bir hastaneye gitmek zorunda kaldım. Topluma ne olacak? Allah sonumuzu hayırlı eylesin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu