Yaşam

Çocuklar yarıyıl tatilini tiyatroyla geçiriyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin yarıyıl tatilini sanatla birleştirmek amacıyla düzenlediği iki tiyatro festivaliyle de çocuklara unutulmaz anlar yaşatıyor. Antalya Şehir Tiyatrosu ile Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği tiyatro festivalleri üç farklı sahnede devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, tiyatro etkinlikleriyle çocuklara keyifli bir yarıyıl tatili sunuyor. Antalyalı çocuklar her gün üç farklı sahnede iki farklı oturumda tiyatro oyunlarına katılarak tatillerini daha anlamlı ve eğlenceli geçiriyor.

 

OKYANUS’TA BİR DAMLA SU

Antalya Şehir Tiyatroları, 1. Uluslararası Dönem Şenliği kapsamında Yıldız Kenter Sahnesi’nde çocuklara yönelik “Okyanustaki Bir Damla Su Gibi” oyununu sahneledi. Oyunun konusu denizi geçmek isteyen beş karakterin trajikomik hikâyesini anlatan sözsüz bir performanstır. Ancak zorlu koşullarda hayatta kalabilmek için birbirlerine bağımlı hale gelmişlerdir.

 

ONLAR EĞLENİYORLAR

Öte yandan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen Yarıyıl Tatili Çocuk Tiyatro Şenliği’nde ise “İki Şaşkın Akıl” adlı oyun çocuklara sunuldu. Çocuklar oyunda çok eğlendiler. “Kafası Karışık İki Arkadaş” dizisi, sevgi, saygı ve işbirliğiyle uğraşan kafası karışık iki arkadaşın komik hikayesini anlatıyor.

 

HADİ ÇOCUKLAR TİYATROYA

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Yarıyıl Tatili Çocuk Tiyatro Şenliği Antalya Kültür Merkezi ve Yeni Mahalle Kültür

Merkezde her gün saat 13.00 ve 15.00’da ücretsiz olarak izlenebiliyor. Antalya Şehir Tiyatroları’nın (AŞT) 1. Uluslararası Dönem Festivali, 4 Şubat’a kadar Yıldız Kenter Sahnesi’nde devam edecek. Maç biletleri www.ast.gov.tr ​​adresinden veya AŞT gişelerinden satın alınabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu