Ekonomi

FDA, enobosarm ve GLP-1 ilaç denemesi için Veru’nun IND’sini onayladı

MIAMI, FL – Veru Inc., bir biyofarmasötik şirketi. (NASDAQ: VERU) bugün, Araştırma Amaçlı Yeni İlaç (IND) başvurusu için ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden (FDA) onay aldığını duyurdu. Onay, Veru’nun, yaşlı hastalarda kas kütlesini korumaya odaklanarak, enobosarmın kilo kaybı için GLP-1 reseptör agonisti (GLP-1 RA) ilaçları ile kombinasyon halinde değerlendirildiği bir Faz 2b klinik çalışmasına devam etmesine izin veriyor.

Randomize, çift kör, plasebo kontrollü çalışma, halihazırda GLP-1 RA tedavisi alan sarkopenik, obez veya aşırı kilolu yaşlı hastalarda enobosarmın güvenliğini ve etkinliğini değerlendirmeyi amaçlamaktadır. Nisan 2024’te başlaması beklenen çalışma, 90 katılımcıyı içerecek ve 16 hafta boyunca yağsız vücut kütlesindeki birincil sonuçları ve toplam vücut yağ kütlesindeki ikincil sonuçları ölçecek. Denemenin üst düzey sonuçlarının 2024 yılı sonuna kadar açıklanması bekleniyor.

Faz 2b klinik çalışmasının doz bulma kısmının ardından, tüm katılımcıların kas kaybını tersine çevirme potansiyelini değerlendirmek için enobosarm monoterapisi alacağı açık etiketli bir uzatma çalışması başlayacak. Bu uzatmanın sonuçlarının 2025’in ikinci çeyreğinde olması bekleniyor.

Ostarin olarak da bilinen Enobosarm, daha önce yaşlı yetişkinleri ve ilerlemiş kanser hastalarını içeren klinik çalışmalarda incelenmiş ve kas kütlesinde doza bağlı artışlar ve yağ kütlesinde azalmalar göstermiştir. Veru’nun Yönetim Kurulu Başkanı, Lideri ve CEO’su MD Mitchell Steiner, ilacın tercihen yağı azaltırken kasları koruyarak kilo verme kalitesini artırma potansiyeli konusunda iyimserliğini dile getirdi.

Kas kaybı ve obezite ile karakterize bir durum olan sarkopenik obezite, CDC’ye göre 60 yaş üstü ABD’li yetişkinlerin %34,4’ünü etkiliyor. Bu kişiler, GLP-1 RA ilaçlarını alırken kas atrofisine ve zayıflığa karşı özellikle savunmasızdır ve potansiyel olarak kırılganlığa yol açar.

Veru’nun ürün portföyü aynı zamanda onkoloji için enobosarm ve ARDS tedavisi için sabizabulin’i de içermektedir, ancak sabizabulin’in daha da geliştirilmesi dış finansmana bağlıdır.

Bu makaledeki bilgiler bir basın bültenine dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

Veru Inc. VERU (NASDAQ: VERU), enobosarm için umut verici Faz 2b klinik çalışmasına başlarken, yatırımcılar şirketin mali sağlığını ve hisse senedi performansını yakından izliyor. InvestingPro’dan gelen son veriler Veru’nun finansal alanda zorluklarla mücadele ettiğini gösteriyor. Şirketin piyasa değeri 71,73 milyon dolarlık mütevazi bir seviyede bulunuyor ve bu da yatırımcı duyarlılığını ve şirketin rekabetçi biyofarmasötik ortamdaki büyüklüğünü yansıtıyor.

InvestingPro’nun Veru için dikkate değer bir ipucu, şirketin hızlı nakit yakma oranıdır; bu, ek finansman sağlamadan devam eden ve gelecekteki araştırmaları finanse etme yeteneğini etkileyebilir. Şirket enobosarmın potansiyelini araştırdığı ve klinik çalışmalarını genişletmeyi amaçladığı için bu özellikle önemlidir. Buna ek olarak, 2023’ün 4. çeyreği itibarıyla on iki aylık F/K Oranı (Düzeltilmiş) -0,76 olan Veru’nun kazançları şu anda hisse senedi fiyatını haklı çıkarmıyor ve piyasa gelecekteki büyüme beklentilerini veya potansiyel bilimsel atılımları hesaba katıyor olabilir. gösteriyor.

Şirketin gelirleri, 2023 yılının 4. çeyreği itibarıyla son on iki ayda %58,59 oranında ciddi bir düşüş gösterdi ve yatırımcıların şirketin büyüme beklentilerini değerlendirirken bunu dikkate almaları gerekiyor. Ayrıca InvestingPro Tips, analistlerin Veru’nun bu yıl kârlı olmasını beklemediğini ve hisse senedinin yüksek fiyat oynaklığı sergilediğini, bunun da potansiyel yatırımcılar için daha yüksek bir risk profiline işaret edebileceğini vurguluyor.

Veru’nun finansal sağlığı ve hisse performansını daha derinlemesine incelemek isteyenler InvestingPro’da daha fazla bilgi ve ipucu bulabilirler. Örneğin hisse senedinin çeşitli zaman dilimlerindeki zayıf performansı ve kazanç değerleme katsayısının yüksek olduğu süreç hakkında ipuçları bulunmaktadır. Hisse senedi hakkında bilinçli bir karar vermek isteyen yatırımcılar için toplamda 13 ek Veru InvestingPro İpucu mevcuttur. Bu bilgilerden yararlanmak için SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim kazanın veya SFY241Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 ek indirim alabilirsiniz.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu