Haber

Guidetti, Türk asistanlara vize yasağına tepki gösterdi

A Milli Kadın Voleybol Takımı’ndan ayrıldıktan sonra Sırbistan’ın başına geçen Giovanni Guidetti, CEV’e hitap etti. Guidetti, Türk asistanlara vize verilmemesine tepki gösterdi.

2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası, 15 Ağustos ortasında-3 Eylül tarihlerinde Belçika, Almanya, İtalya ve Estonya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Uzun süre VakıfBank’ın yanı sıra A Milli Voleybol Takımı’nda da görev alan Giovanni Guidetti, milli gruptan ayrıldıktan sonra Sırbistan Milli Takımı ile anlaştı. Sırbistan A Milli Voleybol Grubu teknik heyetinde VakıfBank’tan Saim Pakkan, Ahmetcan Erşimşek ve Fatih Yağcı ile Fenerbahçe Opet’ten İspanyol fizyoterapist Antonio Tome del Olmo yer aldı. Türk teknik direktörler Saim Pakkan ve Fatih Yağcı, 2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası öncesi vize sorunu nedeniyle Belçika’ya giremezken, İtalyan teknik direktör Guidetti duruma tepki gösterdi.

Guidetti, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Spor rekabet demektir. spor Artık sadece maçlardan ibaret değil, oyuncuları, teknik kadrosu, seyircisi ve markalarıyla kocaman bir dünya. Onlar en iyi koçlar, en iyi dizilişlerde olmayı hak ediyorlar. Umarım bu vize sorunu yaşayan bir Türk sporcunun son müsabakası olur. Türk pasaportlu iki yardımcı antrenörüm vize sorunu nedeniyle Avrupa Şampiyonası’nda grupta yer alamıyor. Bu durum voleybolun marka değerine zarar vermektedir. 15 gündür sorunu çözmeye çalışıyoruz ama bir sonuç alamadık” dedi.

haberermenek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu