Sağlık

Heltia’dan Mental Sağlık Farkındalık Ayı Kampanyası

Türkiye’nin en kapsamlı dijital sağlık uygulaması olma yolunda hızla ilerleyen Heltia, Mayıs ayı boyunca Mental Sağlık Farkındalık Ayına özel bir kampanya düzenliyor. Kampanyanın amacı, toplumun psikolojik sağlık konusundaki kalıplarına dikkat çekmek, terapiyi stigmasız bir şekilde konuşmak ve mental sağlık konusunda farkındalığı artırmak.

Kısa süre önce marka kimliğinde değişikliğe giderek Salus yerine Heltia ismi ile yola devam etme kararı alan platform, bu kampanyanın ilk adımında İstanbul’un çeşitli sokaklarına afişler asarak mental sağlık konusunda farkındalık yaratmak istiyor. Şehrin dört bir yanına yerleştirilen bu afişlerde, Heltia takipçilerinden gelen yanıtlar yer alıyor. Bu yanıtlar, “Hisleriniz ve yaşantılarınız konusunda çevrenizden duyduğunuz en sinir bozucu cümleler neler?” sorusuna verilen cevaplardan derlendi. Amaç, toplumda mental sorunların hafife alınışına ve insanların duygusal deneyimlerinin küçümsenmesine vurgu yapmak.

“Amaç terapiyi normalleştirmek ve psikolojik sağlık konusundaki farkındalığını artırmak”

Heltia Pazarlama Direktörü Ezgi Topsoy, kampanya hakkında şunları söyledi: “Mental sağlık, yaşam kalitemiz için vazgeçilmez bir unsur. Ancak ne yazık ki, toplumda bu konuya dair birçok yanlış algı ve stigma bulunuyor. Bu kampanya ile amacımız, bu algıları değiştirmek, terapiyi normalleştirmek ve insanların psikolojik sağlık konusundaki farkındalığını artırmak. Herkesin yaşadığı duygusal zorlukların ve terapiye ihtiyaç duymanın doğal olduğunu anlatmak istiyoruz.”

Her bireyin kendi ihtiyaçlarını anlamak ve ona uygun destek sunmak için geliştirilmiş bir dijital sağlık platformu olan Heltia’da mental sağlık konusunda içerikler ve uzman danışmanlık hizmetleri ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Kullanıcılar, mental sağlık, beslenme ve fiziksel sağlık alanlarında uzmanların yer aldığı danışman ekiplerle kişiselleştirilmiş hizmet alabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberonikisubat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu