Ekonomi

HSBC, repo işlemleri için Broadridge’in DLT platformunu benimsiyor

NEW YORK – HSBC yakın zamanda Broadridge Financial Solutions’ın Dağıtılmış Defter Repo (DLR) platformunu faaliyetlerine entegre ederek, bankanın ticari faaliyetlerinde süreç verimliliğini artırma ve takas maliyetlerini düşürme çabalarında önemli bir adım attı. Bu hamle, fintech devi Broadridge’in Ekim 2023’ün başlarında DLT özellikli platformu piyasaya sürmesinden bu yana yaşanan en son gelişme.

Broadridge’in DLR teknolojisinin HSBC tarafından benimsenmesi, bankanın mevcut sponsorlu repo ticaret akışını dönüştürecek. HSBC’den John Farrell, entegrasyon konusunda iyimser olduğunu ifade ederek, bunun önemli verimliliklere ve daha düşük değişim maliyetlerine yol açacağını öngördü. Bu görüş, bankalar, komisyoncular, varlık yöneticileri ve halka açık şirketler gibi müşterilere süreçleri kolaylaştırırken takas maliyetlerinde ve operasyonel risklerde önemli bir azalma sağlamayı amaçlayan DLR platformunun başlangıçtaki amacı ile de uyumludur.

Broadridge’in yenilikçi platformu, dünya çapında hisse senetleri, sabit gelir ve diğer menkul kıymetlerin günlük 10 trilyon dolardan fazla ticaretini destekleyen küresel bir merkez sağlayarak küresel repo piyasası altyapısını altüst etmek üzere tasarlandı. DLR platformu, Kasım 2023 itibarıyla küresel repo pazarında aylık 1 trilyon dolarlık hacme ulaştı.

Broadridge’den Horacio Barakat, DLR teknolojisinin pazar altyapısını yeniden şekillendirmedeki dönüştürücü potansiyelini vurguladı. S&P 500® Endeksi’nin bir segmenti olan ve 6 milyar doların üzerinde gelir elde eden fintech lideri, bu platformla satış ve alım tarafındaki şirketlere erişimini genişletmeye devam ediyor.

HSBC’nin Broadridge’in DLR çözümünden yararlanma kararı, finans kurumlarının gelişmiş ölçeklenebilirlik ve verimlilik elde etmek için dağıtılmış defter yeteneklerini benimseme eğiliminin altını çiziyor. HSBC, çeşitli lokasyonlarda Varlık Merkezleri işletmektedir ve bağlı kuruluşu HSBC Bank USA, NA, Üye FDIC aracılığıyla mevduat ürünleri sunmaktadır. Broadridge’in 21 ülkede 14.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır ve finansal piyasalarda dağıtılmış defter teknolojisinin kullanımında ön sıralarda yer almaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

pamukkaleajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu