Teknoloji

İtalyan Otomobil Markası Lancia, Logosunu Değiştirdi

Bir devirler tanınan markalar ortasında yer alsa da artık kesimdeki gücünü yitirmiş olan İtalyan araba üreticisi Lancia, sahneye geri dönecek üzere görünüyor. Çünkü şirket, tekrar markalaşma yoluna gitti. Bu bağlamda, logosunu da güncelleyen şirket, 2028 yılına kadar 3 yeni model ile karşımıza çıkmayı hedefliyor. 

Şirketin açıklamasına nazaran Lancia, bundan sonraki süreçte”Pu+Ra” olarak isimlendirilen bir tasarım lisanı kullanacak. Bu tasarım lisanı saf ve radikalliğin birleşiminden oluşacak. Şu an için yeni tasarım lisanına ait net bir model göremiyor olsak da fazla bir müddet beklememize gerek olmayacak. Zira Lancia, 2024 yılında beş kapılı küçük bir kent arabası ile karşımıza çıkacak. Bu araba, şirketin son içten yanmalı motorlu modeli olacak. Ayrıyeten birebir modelin tam elektrikli versiyonu da bulunacak.

İşte Lancia’nın eski ve yeni logoları

Lancia’nın yeni logosu, rozet halinde olacak. Bu rozetin iç kısmında bayrağı temsil eden bir daire formu yer alacak. Lancia yazısının da yer alacağı logoda bir de mızrak simgesi bulunacak. İtalyanca’da “mızrak” manasına gelen Lancia sözü için bu türlü bir tercih yapılmış durumda.

Logo, araçların art tamponunda daha farklı görünecek

Lancia tarafından üretilecek arabalar, ön ve artlarında farklı logolara sahip olacaklar. Bu bağlamda; art taraftaki logonun yazı formunda olacağını görüyoruz. “Lancia” sözünün yazılı olduğu logodaki dikkat çeken ayrıntı, A harflerinin ters V harfi şeklinde tercih edilmiş olması. Bunun nedeni, şirketin kurucusunun isminin “Vincenzo Lancia” olması.

Bu ortada; Lancia’nın geçtiğimiz günlerde bir etkinlik gerçekleştirdiğini de hatırlatalım. Bu aktiflikte konsept bir model tanıtan şirket, Pu+Ra tasarım lisanının ipuçlarını vermiş oldu. Uzay gemisine benzeyen o konsept araba ile ilgili tüm ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu