Yaşam

Kendisini sokan yılanı 2 kez ısırarak öldürdü

Hindistan’ın Bihar eyaletinde zehirli bir yılan tarafından ısırılmasına öfkelenen demiryolu işçisi Santosh Lohar, yakaladığı hayvanı iki kez ısırarak öldürdü.

Hindustan Times gazetesinin aktardığına göre, olay, Nawada kentindeki bir demiryolu hattı projesinde yaşandı. Demiryolu işçisi Santosh Lohar, şantiyede uyuduğu sırada zehirli bir yılan tarafından ısırıldı. Bu duruma öfkelenen 35 yaşındaki işçi, demir çubukla yakaladığı yılanı iki kez ısırarak öldürdü. Gazetenin haberinde, yerel bir inanışa göre, yılanın ısırdığı bir kişinin yılanı ısırmasının zehri hayvana geçirdiği ifade edildi.

ERTESİ GÜN HASTANEDEN TABURCU EDİLDİ

Olayın ardından demiryolu yetkilileri, Lohar’ı tedavisi için yakındaki bir hastaneye kaldırdı. Dr. Satish Chandra Sinha tarafından tedavi altına alındığı belirtilen adamın geceyi hastanede geçirdiği, ardından taburcu edildiği bilgisi verildi. Sinha, Lohar’ın tedaviye iyi yanıt yerdiğini belirtirken, işçiyi ısıran yılanın türünün ne olduğu netlik kazanmadı.

Lohar da yılanı neden geri ısırdığı ile ilgili olarak, “Köyümde, bir yılan sizi ısırırsa zehri etkisiz hale getirmek için onu iki kez ısırmanız gerektiğine dair bir inanç var” dedi.

Hindistan’da her yıl yaklaşık 50 bin kişinin yılan ısırığı sebebiyle hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. Son olarak Endonezya’da ailesi tarafından kayıp olduğu bildirilen 30 yaşındaki bir kadının yaklaşık 9 metre boyundaki kobra tarafından yutulduğu ortaya çıkmıştı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

alpu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu