Teknoloji

Türk Telekom’un ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi girişimci kadınların yanında

Dijitalde Hayat Kolay projesi, üreterek güçlenen bayanları desteklemeye devam ediyor

Türk Telekom, ‘Dünya Kadın Girişimcilik Günü’ öncesinde, girişimci bayanlara dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama hususlarında eğitim fırsatı sunduğu ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesinin ikinci basamağı olan mentorluk ve hibe dayanağı sürecinin başladığını duyurdu. 81 vilayette 15 bin bayana eğitim verilmesini hedefleyen ve bayanların dijital ekosistemdeki pozisyonlarını güçlendirmelerini destekleyen projenin mentorluk sürecini tamamlayanlar, iş geliştirme hibesi almaya hak kazanacak.

Türk Telekom, ‘Herkes için erişilebilir iletişim’ prensibiyle hayata geçirdiği ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi ile bayanların dijital yetkinliklerini geliştirmeyi ve üretim iktisadına iştirakini desteklemeyi sürdürüyor.

‘Türkiye’ye Değer’ yaklaşımı çerçevesinde yürüttüğü kurumsal toplumsal sorumluluk projesi ‘Dijitalde Hayat Kolay’ ile teşebbüsçü bayanlara çeşitli fırsatlar sunan Türk Telekom, projenin yeni devrinde daha fazla sayıda bayana ulaşmayı hedeflerken, eğitimlere katılanlar ortasında belirlenecek girişimcilere mentorluk ve hibe dayanağı sunacak.

Türk Telekom, ‘Dünya Kadın Girişimcilik Günü’ öncesinde 18 yaş ve üzeri, dijital pazarlama eğitimi ve tasarım odaklı düşünme atölyesine katılmış, esnaf yahut esnaf muafiyetine sahip olma ön şartlarını sağlayan ve müracaat yapan teşebbüsçü bayanlar ortasından belirlenen 20 iştirakçinin, 2 hafta sürecek işletme ve marka geliştirme eğitimlerinden yararlanacağını duyurdu. Buna nazaran, bayanlara toplumsal medya idaresi, internet reklamcılığı, dijital pazar yerlerine giriş, medya idaresi ve finansal süreçlerle ilgili kapsamlı eğitimler verilecek. Programın sonunda heyet elemesinden muvaffakiyetle geçen 10 teşebbüsçü bayana hibe dayanağı sağlanacak. Bayanların dijital dünyadaki yetkinliklerini geliştirerek onların kendi işlerini kurmalarını ya da mevcut işlerini geliştirmelerini desteklemek gayesiyle hayata geçirilen projenin mentorluk ve hibe müracaat devri Kasım ayında tamamlandı.

Hedef: Yıl sonuna kadar 81 vilayette 15 bin bayana ulaşmak

Türk Telekom’un Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Habitat Derneği iştirakinde sürdürdüğü dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama konusundaki eğitimlerle bugüne kadar 10 bin bayana ulaşılan ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi ile 81 vilayette 15 bin bayana eğitim verilmesi hedefleniyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu