Haber

Filistinlilerin imanı karşısında gözyaşlarını tutamadılar!

  • HABER7

İsrail’in Gazze’ye yönelik bombardımanının 26. günü. Saldırıların başlangıcından bu yana hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 8 bini aştı. İnsanlık ve savaş hatası olarak nitelendirilen saldırıların gölgesinde 3 binden fazla çocuk katledildi. Hastaneleri, okulları, camileri, mülteci kamplarını ve sivil toplum kuruluşlarını bombalayan İsrail’e ABD ve birçok batılı ülke açıkça destek verdi. Sosyal medyada da Batı’nın katliamlar karşısında ikiyüzlülüğünü öne süren içerikler var. Birçok insan hakları örgütünün bile dile getirmediği katliamlara Filistinlilerin inancını gören sosyal medya kullanıcıları, adeta seyirci izliyormuş gibi şeyler söyledi. Vicdanına başvurdular.Filistinlilerin uğradığı katliamda bile ElhamdulillahDünya insanları şükranlarına olan hayranlığını şu sözlerle dile getirdi: “Onların bu hayatı umurlarında değil! Bu insanların korktuğu tek şey Allah’tır.”dediler.

BATI İSRAİL’E AÇIK DESTEK VERDİ AMA…

İsrail, savaş suçlarını hiçe sayarak sivilleri hedef almaya devam ediyor. Hastane, okul, cami, mülteci kampı gibi sivillerin yaşadığı yerler Fosfor bombalarının yasaklanması ile bombardıman ediyor. ABD Başkanı Joe Biden, İsrail’in çok sayıda sivilin ölümüne yol açan hastane saldırısının ardından sabah Başbakan Binyamin Netanyahu’ya sarılıyor. ‘Destek açık’Başta ABD olmak üzere birçok batılı ülkenin açık desteğini alan İsrail’i sivillere sığındırdığını duyurdu. Birleşmiş Milletler okuluna silahlı saldırı Kelimenin tam anlamıyla dünyaya meydan okudu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm dünyanın sessiz kaldığı bu katliamlara ilişkin şunları söyledi: “Avrupa ve Amerika’nın koşulsuz desteğiyle desteklenen İsrail yönetimi, tam 25 gündür tüm dünyanın gözü önünde insanlık suçu işliyor.”söz konusu.

FİLİSTİNLİLERİN CESARETİNE HAYRAN OLDU

Çocuğunun cesedini elinde tutarak, “Bunlar normal. Biz Allah’ın hükmüne boyun eğdik” diyen Filistinli baba, “Sana hayatımdan daha değerli olanı emanet ettim.” dedi. Rabbine kavuştu: “Allah’a hamd olsun” dedi. Dünya devleri Filistinli annenin çığlıklarını görmezden gelmesine rağmen sosyal medyada tepkiler artıyor. Dünya insanları, yaşadıkları katliam sırasında bile Filistinlilerin ‘Elhamdülillah’ demelerine ve şükretmelerine hayranlıklarını dile getirerek, “Onların bu hayatı umurlarında değil! Bu insanların korktuğu tek şey Allah’tır” dedi. Birçok kullanıcı, Filistinlilerin soykırıma karşı ‘Elhamdülillah’ demelerine hayran kaldıklarını ve İslam’a bakış açılarının değiştiğini söyledi.

VİCDANLARA ÇAĞRI VERDİLER

Ağlayarak video yayınlayan bir kadın Müslümanlara seslenerek, “Siz nasıl bu kadar yenilmez bir umutla iman ediyorsunuz? “Eğer bu, dünyanın Müslüman olmasını sağlamaya yönelik bir kampanyaysa, işe yarıyor.” şaşkınlığını ve hayranlığını gizleyemedi. Başka bir resimde şehitlik Bu dini getirerek huzur bulduğunu söyleyen kadın, İslam dininin Batı’da yanlış tanıtıldığını söyledi. birçok kullanıcı kutsal Kuran Okumaya başladıklarını ve yaygınlaştırmaya çalıştıklarını söylediler. Bir kullanıcı, “İncil’de mantıksal soru sormaya yer yoktu ama Kuran’ı okuyunca mantık ile kutsallığın harmanlandığını gördüm.” Sözleriyle hayranlığını dile getirdi.

KAYNAK: HABER7

seyitgaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu