Haber

Sodev, ‘2022 İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü’nün Gezi Tutuklularına verileceğini açıkladı.

Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV), 2001 yılından bu yana düzenli olarak verilen “İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü”nün bu yıl “Gezi Tutsağı”na verileceğini duyurdu. Ödül, Seyahat Davası nedeniyle tutuklu bulunanların ailelerine yarın düzenlenecek törenle verilecek.

SODEV’den yapılan açıklamada, bağımsız jüri üyeleri Arzu Çerkezoğlu, Can Atalay, Kadri Gürsel, Türkan Elçi ve doğal jüri üyeleri Ertan Aksoy, Ercan Karakaş, Aydın Cıngı, Erol Kızılelma, Babür Atila’dan oluşan Seçici Kurul’a düzenli olarak 2001’den beri seçiliyor. olarak verilen ‘İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü’nün bu yılki sahipleri belli oldu.

Açıklamada, “Ödül Seçici Kurulumuz 2022 SODEV İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü’nü kazandı, ‘Ya kin ve kibir hakim olacak ya da kardeşlik, eşitlik, özgürlük ve demokrasi kazanacak. Adaleti, kardeşliği, vicdanı, özgürlük ve tabii ki “Gezi’yi savunacağız” denildi.

SODEV’den yapılan açıklamaya göre ödül töreni yarın saat 19.00’da Taksim Hill Otel’de yapılacak. Ödül, Travel Case tutuklularının ailelerine törenle takdim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu